Choď na obsah Choď na menu
 


Škorpión - všeobecne

Ako škorpióni, ktorí trávia dni v tmavých úkrytoch pod kameňmi, i ľudia-Škorpióni sa vyznačujú uzavretou a samotárskou povahou. Ich vládnúcou planétou je Mars a Pluto. Ako ôsme znamenie sú fascinovaní všetkým čo súvisí so sexualitou, smrťou, symbolikou znovuzrodenia a mystikou. Radi by dešifrovali všetko utajené a skryté. Planéta Pluto ich okrem mnohých iných atribútov obdarila schopnosťou regenerácie, preto v ich živote môžu nastať obdobia kríz, keď všetko ľahne popolom, aby sa mohli zbaviť starých mechanizmov jednania, a znovuzrodiť sa do silnejšej múdrejšej podoby. Ľahko nahliadajú pod povrch vecí a vedia veľmi dobre vycítiť vaše slabé stránky. V prípade že si ich znepriatelíte, máte sa skutočne čoho obávať - nerobí im problém presne zasiahnuť vašu Achillovu patu. Sú hĺbavý a analyticky založený. Nikdy sa neuspokoja s povrchom. Často sa u nich dajú len veľmi ťažko vopred odhadnúť ich reakcie na čokoľvek. Sú nenevyspytateľní a natoľko komplikovaní, že na ich dešifrovanie by ste potrebovali niekoľko životov. Ponúkajú mnoho tajomstiev, preto sa s nimi určite nebudete nudiť.

Do vienka dostali dôstojnosť, energickosť a k cieľavedomosti i nespútanosť a samostatnosť. Ľudia Škorpióni sú po stránke fyzickej i citovej jedným z najsilnejších znamení zverokruhu. Majú silnú vôľu, akonáhle si niečo zaumienia, nič ich nezastaví. Nechýba im vytrvalosť a sú schopní obstáť i v zložitých životných situáciách. Sú veľmi predvídaví, majú bystrého ducha. Nezriedka bývajú sarkastický až uštipačný. Pokiaľ nie ste z tých čo dobre znášajú kritiku, neurobte tú chybu a nepožiadajte Škorpióna o jeho názor alebo radu, pretože z ich úst budete počuť iba krutú pravdu. Lichôtky a sladké reči sú pod ich úroveň. Pokiaľ vás však pochváli, môžete si byť istý, že je to úprimné. Ľudia narodení v tomto znamení sú ctižiadostiví, napriek tomu že ich ambície nie sú očividné. Oni len usilovne čakajú na svoju príležitosť k vzostupu. Napriek svojej vytrvalosti a nezlomnej vôli, sa niekedy stane že ich životný úspech minie. Natoľko chcú dosiahnuť svojich cieľov bez cudzej pomoci, len málokto chápe ich snahy. Nakoniec oni sami berú celý svoj život ako jeden veľký boj so svojim vnútorným "ja" a so svetom, ktorý ich obklopuje, pretože väčšinou zostávajú nepochopení. Sú znalejší a dôkladnejší než ostatní ľudia a vždy sa snažia dostať pod povrch vecí i života. Napriek svojej komplikovanej povahe túžia po jednoduchých veciach. Potrebujú svoje hniezdo, kde nájdu porozumenie a bezpečie. Sú tajnostkári, ale akonáhle sa rozhodnú jednať, sú agresívni, dominantní, plne pripravení bojovať za svoju vec.

Vlastnosti, ktorými sa Škorpióni určite chváliť nebudú sú žiarlivosť a precitlivelosť. Z tohoto dôvodu mávajú sklon zameriavať sa príliš na svoje výhody, bývajú nedôverčiví a podozrievaví. Pokiaľ ste ich urazili, nielenže si urážku a potupu budú veľmi dlho pamätať, ale môžu sa stať i veľmi zlomyseľnými nepriateľmi. Ich silná potreba všetko meniť ich môže priviesť až k nebezpečnému deštruktívnemu chovaniu, v extrémnych prípadoch až k vlastnej skaze. Majú silné sklony podľahnúť svojej poživačnosti a nenásytne, bez náznaku satisfakcie, hnať sa za ďalším a ďalším podnetom. Škorpióni len veľmi ťažko znášajú autoritu, sú to veční buriči a bytostní individualisti. Taktiež ťažko znášajú vonkajšie obmedzenia, pociťujú to ako atentát proti svojej najzákladnejšej existencii, často sú ochotní pripustiť si len svoje vlastné zákony. Škorpión je najextrémnejšie zo všetkých znamení zverokruhu. Kým tÍto ľudia objavia svoju silu a spôsob ako ju konštruktívne využiť, často sú zmietaný protichodnými tendenciami a sebadeštrukciou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

skorpison

(skorpion, 25. 2. 2009 16:51)

skorpioni su najlepsiiii na svete..im sa nikdo nemoze porovnat....

 

 

Portrét

Archív

Kalendár
<< november / 2018 >>

Štatistiky

Online: 2
Celkom: 187183
Mesiac: 3177
Deň: 131